Odbojka

Ub i Zvezda ubedljivi

Favoriti su po planu odradili posao u prvim mečevima 14. kola odbojkaške Superlige Srbije. Šampion Ub je na domaćem parketu lagano savladao ekipu Kleka sa 3:0, po setovima 25:23, 25:22, 25:16.

Crvena zvezda se za nijansu više namučila na gostovanju Sremu i do bodova je došla rezultatom 3:1, po setovima 16:25, 25:21, 19:25, 18:25.

Najbolja u ekipi Uba bila je kapitenka Ljiljana Ranković sa 15 osvojenih poena, dok su je sa po 12 pratile Aleksandra Gligorić i Aleksandra Đorđević.

Kod gošći, koje su imale samo devet igračica na raspolaganju, najbolji učinak ostvarila je Jana Pavlović sa 10 poena.

Ub je od početka meča kontrolisao dešavanja na terenu i rezultat, pa je na prvi tehnički tajm aut otišao sa 8:4, a već do drugog povećao je prednost na 16:9 i onda rutinski priveo set kraju. Domaće devojke kao da su se opustile u drugoj deonici, pa su dozvolile Kleku da vodi veći deo seta. Ipak, u finišu su dale gas i prelomile drugu deonicu u svoju korist.

Bilo je za očekivati da će posle toga gošće da stigne umor, da će im popustiti koncentracije i nada da bi mogle do iznenađenja, pa je tako Ub u trećem setu najlakše dolazio do poena.

Zvezdu je do trijumfa u Sremu vodila fantastična Jelena Lazić sa 24 poena, a dvocifrene su još bile Božica Marković (11 poena), Isidora Rodić (10) i Dajana Bošković (10), koja je debitovala u crveno-belom dresu.

Najbolju partiju u domaćem timu pružila je Ana Mihajlović sa 23 poena.

Zvezda je dominirala tokom čitavog meča i kao što konačan rezultat pokazuje sve setove je dobila ubedljivo. Jedino se neobjašnjiv pad dogodio samo u završnoj trećini drugog seta. Crveno-bele su imale prednost tokom čitave druge deonice, vodile i sa 16:12, a onda je usledila žuta minuta što je Srem iskoristio da dobije drugi set.

Sve to bilo je dovoljno samo da se Zvezda uspori na putu ka pobedi.