Sportovi u vodi

Zvezdine zvezdice do 19 godina odbranile titulu prvaka

Vaterpolistkinje Crvene zvezde rođene 2003. godine i kasnije odbranile su titulu šampiona Srbije, pošto su na finalnom turniru na Banjici bile bolje od Partizana 15:6, Vojvodine 12:8 i Taša 2000 21:6.

Srebro je pripalo Vojvodini, dok je treći bio Taš 2000, koji je sa ubedljivih 15:5 porazio četvrtoplasirani Partizan.

Crvena zvezda je igrala u sastavu: Aleksandra Antanasijević, Tara Pejčić, Jana Lujić, Tatjana Teodorović, Iva Lujić, Marija Todorović, Jovana Todorovski, Jelena Šarac, Tijana Lukić, Anastasija Koreni, Andrea Gašić i Milica Zelić, a ekipu je predvodio Ivan Filipić.

U prvom kolu Zvezda je lako savladala Partizan rezultatom 15:6, dok je pravi derbi usledio u drugom kolu, protiv Vojvodine. Crveno-bele su sjajno otvorile meč protiv Vojvodine i posle 11 minuta igre bilo je 5:0 za ekipu trenera Filipića. Do kraja treće četvrtine se igralo u serijama. Vojvodina je prišla na 5:3, potom se Zvezda odvojila ne 8:3, a potom su Novosađanke još jednom nanizale tri gola i smanjile na 8:6 pred početak odlučujuće četvrtine.

Sa još dva gola Vojvodina je stigla do izjednačenja tri minuta pre kraja, ali su se potom razigrale sestre Lujić, Jana i Iva, koje su sa po dva gola u završnici donele pobedu Zvezdi, a upravo su one bile najefikasnije sa po četiri pogotka, dok je kod Vojvodine isti učinak imala Senka Bugarski.

U trećem kolu nije bilo neizvesnosti, Zvezda je lako pobedila mladu ekipu Taša 21:6, ali je tim predvođen Ivanom Ćorović ostvario svoj cilj pobedom protiv Partizana u drugom kolu i osvajanjem bronzane medalje.