Košarka

Zvezdina velika pobeda na startu Evrokupa

Košarkašice Crvene zvezde izvojevale su veliku pobedu u 1. kolu Evrokupa, pošto su na svom terenu posle produžetka savladale Ramat Hašaron sa 88:87.

U veoma izjednačenoj utakmici, odlučila je jedna lopta:  Aleksandra Katanić je pogodila, na ulaz, a poslednji napad za Ramat Hašaron nije iskoristila Milica Ivanović. Uhvatila je Čelsi Hal loptu i Zvezda je mogla da odahne.

Tokom meča su se ekipe smenjivale u vođstvu, a Zvezdu je dobar šut za tri poena vraćao u teškim trenucima. Najbolji period za crveno-bele bio je u trećoj četvrtini kada su uspele da dođu do sedam poena prednosti (51:44).

Međutim, tim iz Izraela je napravio preokret na startu poslednje četvrtine i poveo 67:59. Odgovor je stigao posle tajm-auta, srpski tim je serijom 9:0 vratio vođstvo u svoje ruke, a onda se ušlo u neizvesni finiš, koji je završen rezultatom 76:76 i odlaskom u produžetak.

Čelsi Hal je bila najefikasnija kod Zvezde sa 16 poena, dok su po poen manje ubacile Milica Bojović i Tina Jakovina.