Košarka

Zvezdi trofej Kupa Milana Cige Vasojevića

Ove godine nije bilo iznenađenja u Kupu Milana Cige Vasojevića! Košarkašice Crvene zvezde večeras su u finalu nacionalnog Kupa savladale ekipu Arta rezultatom 90:71, po četvrtfinama 23:18, 25:20, 19:23, 23:10.

„Umetnice“ nisu uspele da odbrane trofej osvojen prošle godine, a crveno-bele su 14. put u istoriji trofej pehar namenjen pobedniku Kupa odnele u svoju trofejnu salu.

Izabranice Dragana Vukovića diktirale su ritam utakmice tokom svih 40 minuta. Meč su otvorile serijom 8:0 i odmah jasno stavile do znanja rivalkama da im neće prepustiti trofej. Maltene i da im neće dati šansu da se ponadaju da mogu da odbrane Kup.

Art je uspeo da se vrati u igru do kraja prve deonice, da priđe na 17:16, ali ne i da izjednači. Tako je na kraju prve četvrtine bilo pet poena prednosti za Zvezdu.

Već na startu druge četvrtine razlika je porasla na devet, a u nekoliko navrata crveno-bele su imale i „plus 14“ da bi na veliki odmor otišle sa 10 poena razlike.

Treća četvrtina je jedina koju je Art rešio u svoju korist, ali najviše što je uspeo bilo je da priđe na dva poena zaostatka (50:48) i u nekoliko navrata na tri ili četiri poena minusa.

Kao da je treća deonica bila produženi odmor za lidera Superlige, jer je u poslednjoj četvrtini Zvezda dala gas i pregazila Art. Rekordnu prednost novi osvajač Kupa imao je na minut i 15 sekundi do kraja, kad je bilo „plus 22“, a završilo se sa okruglo 20 razlike.

Najefikasnija u Zvezdi bila je Kendrijan Nikol Eliot sa 22 poena i 12 skokova, a pratila ju je Maša Janković sa 15 poena i devet skokova. Dvocifrene su bile i Nadežda Nedeljkov sa 13, kao i Aleksandra Katanić (sedam asistencija) i Marija Avlijaš sa 10 poena.

Najraspoloženija za igru u ekipi Arta bila je Marta Mitrović sa 25 poena i 10 skokova, a dvocifren učinak zabeležile su Adriana Đoković sa 15, Nevena Rosić sa 11 i Snežana Čolić sa 11 poena i 10 asistencija.