Ostali Sportovi

Zvezda servirala iznenađenje: Palilula pala na Galetu

hristina ilić vaterpolo žvk crvena zvezda
Hristina Ilić (Foto: ŽVK Crvena zvezda).

Polufinale plej-ofa u vaterpolu počelo je – iznenađenjem! Posle četiri poraza tokom sezone, u prvenstvu i Kupu, Crvena zvezda je pobedila Palilulu na svom bazenu Milan Gale Muškatirović.

I to je bilo – ubedljivo. Pobednik ni u jednom momentu nije dolazio u pitanje: Crvena zvezda – Palilula 10:6 (1:1, 4:2, 4:2, 1:1). Revanš će se igrati već sutra veče na bazenu Tašmajdan, a u finale i borbu za titulu će tim koji dođe do dve pobede.

Palilula je ušla u utakmicu kao apsolutni favorit, poslednji duel u poslednjem kolu prvenstva dobila je isto kao gost sa 21:14. A, danas je bila još u jačem sastavu, jer joj se u tim vratila Mila Gluščević. Možda je sve to još malo uljuljkalo gošće, da ležernije uđu u meč. I to im se osvetilo.

Zvezda je sredinom druge četvrtine prvi put pobegla na dva razlike (4:2), a na dva minuta pre kraja treće bilo je čak „plus pet“ za crveno-bele (8:3) i tad je bilo jasno da Paliluli danas neće biti spasa.

Seslija Dijaz Mesa je sa tri pogotka predvodila Zvezdu do pobede, a po dva gola su postigle Hristina Ilić, Andrea Gašić i Jana Lujić. Kod Palilule Teodora Rudić je postigla tri pogotka, dok je Ana Milićević, koja je na prethodnom duelu deset puta pogodila mrežu Zvezde, sada zaustavljena na dva pogotka.

U drugom polufinalu, koje je počelo u 13.45 sastaju se Taš i Vojvodina.

CRVENA ZVEZDA – PALILULA  10:6 (1:1, 4:2, 4:2, 1:1)

Bazen: Milan Gale Muškatirović
Sudije: Raković, Jovančević.

CRVENA ZVEZDA: Karličić, Lukić, J.Lujić 2, Teodorović 1, I.Lujić, Todorovski, Milovanović, Šarac, Mesa 3, Ilić 2, Gašić 2, Zelić, Antanasijević, Pejčić. Trener: Ivković.

PALILULA: Petrović, Ignjić, K.Trmčić, A.Milićević 2, A.Trmčić 1, Rudić 3, Gluščević, D.Milićević, Markov, Mandić, Miladinović, Andrejić, Kulić. Trener: Vujadinović.