Sportovi u vodi

Vojvodina je prvi put u istoriji šampion Srbije (VIDEO)

Vojvodina je prvi put u istoriji šampion Srbije

Novi Sad slavi titulu! Vaterpolistkinje Vojvodine osvojile su nacionalni šampionat prvi put u istoriji.

Novosađanke su večeras na svom plivalištu poražene od Crvene zvezde u drugom meču finala plej-ofa Prve lige rezultatom 14:13 (4:4, 4:3, 3:3, 3:3). Pošto su u prvom meču, odigranom sinoć u Beogradu, slavile ubedljivo sa 14:8, u ukupnom skoru su bile bolje i stigle su do titule.

Kao da je rezultat prvog susreta uljuljkao izabranice Slađane Drezgić, pa su one večeras igrale opuštenije, naročito u fazi odbrane. Zvezda je prva postigla gol, pa je vodila i 2:1 i 3:2, a Vojvodina je prvi put do vođstva došla 40 sekundi pre kraja prve četvrtine – 4:3.

A onda je u drugoj deonici ponovo gostujući tim preuzeo kontrolu igre i opet uglavnom držao prednost. Crveno-bele su u jednom trenutku imale vođstvo od 7:3 i tad su se pulenke Dragane Ivković pomislile da bi mogle do senzacionalne pobede od sedam razlike.

Vojvodina je, stekao se utisak, sve vreme igrala taman onoliko koliko joj je bilo dovoljno da Zvezdi ne dozvoli da se baš previše odlepi. Tako je do poluvremena već bilo „samo“ 8:7 za Zvezdu.

Poslednje dve četvrtine donele su izjendačen rezulta, oba puta po 3:3, s tim da Vojvodina nijednom nije uspevala da ima više od gola prednosti.

Novosađanke, koje su ove sezone osvojile i Kup Srbije, znale su da proslave titulu uz trubače.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA 13:14 (4:4, 3:4, 3:3, 3:3)

Bazen Slana bara. Sudije: Balažević i Piljić.
Isključenja: Vojvodina 8, Crvena zvezda 9. Peterci: Vojvodina 1 (0) Crvena zvezda 2 (2).

VOJVODINA: Travar, Švec 3, Avdić 2, Banjac 1, Pantović 2, Pavlin, Šošić, Popov 1, Kaplarević , Damnjanović , Rončević , Moćan 2, Orašanin, Kosmo. Trener: Drezgić.

CRVENA ZVEZDA: Karličić, Lukić 2, J.Lujić, Teodorović 2, I.Lujić 3, Todorovski, Milovanović, Šarac, Mesa 1, Ilić 3, Gašić 3, Kolašinac, Antanasijević, Pejčić. Trener: Ivković.