Odbojka

Veliki preokret Spartaka

Odbojkašice Spartaka iz Subotice ostvarile su trijumf u 11. kolu Banka Poštanska štedionica Superlige. Subotičanke su večeras, kod kuće, nakon preokreta nadigrale Inđiju sa 3:2, po setovima 20:25, 22:25, 25:17, 25:21 i 15:11.

U krcatoj „Dudovoj šumi“, domaće odbojkašice su napravile veliki podvig i nastavile blistavu seriju pobeda.

Prvi set nagovestio je da ćemo večeras imati priliku da pratimo sjajnu odbojkašku predstavu. Iako je Spartak odličnim servisima otvorio ovaj duel sa 5:2, brzo je Inđija predvođena tandemom Isailović-Obrenović okrenula rezultat i povela je sa 13:9. Imala je domaća ekipa spreman odgovor na ovaj povratak gošći i serijom od 5:0, ponovo je vođstvo privolela na svoju stranu. Međutim, ni to nije previše uticalo na Inđiju, koja je u nastavku još jednom podigla nivo svoje igre i blokovima Danijele Andrić uspela da stigne do lepe rezultatske zalihe. Ovog puta je ekipa Nikole Jerkovića sačuvala tu prednost i prvi set je privela kraju sa 25:20.

Osvajanje uvodnog perioda dalo je dodatni motiv gošćama da i od starta drugog zaigraju agresivno. Inđijke su odmah blokovima Jane Andrić i Teodore Isailović povele sa 5:1, što je nateralo Sašu Nedeljkovića da zatraži tajm-aut. Dobro je pauza uticala na domaće odbojkašice, pošto su po povratku na teren vezale tri poena. Ipak, oprezna je bila gostujuća ekipa i za tili čas je odgovorila istom merom. U nastavku je Inđija vešto čuvala stečenu prednost i u završnicu je ušla sa šest poena viška (19:13). Pokušao je Spartak u tim trenucima da se približi gošćama, u čemu je i uspeo, ali je bilo prekasno za preokret i Inđija je povela sa 2:0.

Bilo je evidentno da su „golubice“ blizu ubedljivog poraza, ali je i pored toga publika u hali nastavila je da daje neizmernu podršku domaćim odbojkašicama. Videlo se na početku trećeg dela igre da će izabranice Saše Nedeljkovića dati sve od sebe kako bi produžile meč. Bile su sigurne u svim segmentima igre i trud se vrlo brzo isplatio. Zalaganjem čitave ekipe, Subotičanke su najpre povele sa 5:1, pa sa 9:5 i 18:11, da bi se sa 25:17, rezultatski vratile u ovu utakmicu.

Velika neizvesnost viđena je na startu četvrtog perioda. I jedna i druga ekipa želela je da ispuni zacrtan cilj, što je uticalo da rezultat konstantno bude u egalu. Tim Nikole Jerkovića je prvi zapretio i pri rezultatu 11:11, napravio je seriju od 5:1, ali je već u naredna četiri poena rezultat ponovo bio izjednačen (16:16). Ušlo se u još jednu uzbudljivu završnicu, u kojoj su domaće odbojkašice preko Nine Kocić i Ane Jeković, ali i grešaka rivala, stigle do četiri set lopte (24:20). Iako je Inđija spasila prvu, Spartak je iz druge šanse uspeo da reši set u svoju korist i meč odvede u taj-brejk.

A tamo smo gledali još jedno taktičko nadmudrivanje dva trenera. Inđija je preko Teodore Isailović prvo povela sa 4:2, pa sa 7:5 i 9:7. Iako je u tom momentu izgledalo da će gošće izaći kao pobednice iz ovog susreta, popularne „golubice“ su se pobrinule da ne bude tako. Znalački su iskoristile greške rivala i odličnim blokovima Lorene Sipić vezale četiri poena, koja su kasnije bila i više nego dovoljna za novi, četvrti vezani trijumf u prvenstvu.