Odbojka

Ub razbio TENT, Jedinstvo lako sa Sremom

Na papiru gledano, duel Uba i TENT-a trebalo je da bude najzanimljiviji, najizjednačeniji na startu plej-ofa za odbojkašice, ali…

Daleko iskusniji sastav Uba, šampiona države, pregazio je ekipu iz Obrenovca sa 3:0 u setovima, ne dozvolivši joj ni u jednom setu da prebaci 20 poena – 25:13, 25:17, 25:20.

Tim Marijane Boričić ušao je u ovaj meč sa većim ambicijama i na početku je sjajnim servisima i poenima iz napada stigao da osetne prednosti. Nastavile su Ubljanke i u daljem toku ovog seta u istom ritmu i vrlo lako su izašle na kraj sa Obrenovčankama, koje su, čini se, još uvek bile uspavane.

Za razliku od prvog, start drugog dela igre bio je nešto zanimljiviji, jer je izjednačena igra viđena sve do sredine ovog perioda. Međutim, tada su usledela dva uspešna bloka Sofije Medić i Ljiljane Ranković. Ova dva poena iz odbrane su u velikoj meri uticala na ekipu Vladimira Vasovića, koja je od tog trenutka krenula da greši i vrlo brzo je na semaforu pisalo 2:0 u korist domaćina.

U trećem setu su se i jedna i druga ekipa smenjivale u vođstvu, da bi kod rezultata 15:15, Ub napravio seriju od 6:1, koja je nešto kasnije omogućila aktuelnom šampionu Srbije da stigne do ubedljive pobede.

Ub su do pobede predvodile Ljiljana Ranković i Aleksandra Gligorić sa po 13 poena, dok su se u TENT-u istakle Ana Malešević i Ana Mitrović sa po deset.

Zvezdina lagana maksimala u večitom derbiju

Nimalo neizvesnosti nije bilo ni u meču Jedinstva i Srema. Tim iz Stare Pazove je na ubedljiv način opravdao zvanje favorita – 3:0 (25:21, 25:21, 25:11).

Uspeo je Srem da se drži u igri u prvom setu, ali je prelomila serija Branke Tice u finišu da Jedinstvo dobije taj deo meča. Nakon toga su devojke iz Pazove zaigrale još bolje i gotovo rutinski dobile naredna dva seta.

Tica je sa 17 poena bila najefikasnija u pobedničkom sastavu.

Železničar je sjajno odigrao ligaški deo sezone, a u istom ritmu je nastavio i u plej-ofu. Inđija nije imala šanse u Lajkovcu – 3:0 (25:18, 25:10, 25:21).

Samo u poslednjem setu gošće su uspevale da održe korak sa Lajkovčankama, ali nedovoljno da bi ga osvojile. Jovana Mirosavljević je sa 17 poena bila najraspoloženija za igru u domaćem sastavu.