Fudbal

Tijana Filipović bombarduje od prvog kola

Posle duge pauze nastavljeno je fudbalsko prvenstvo Srbije, a za najbolju golgeterku lige Tijanu Filipović odmora kao da nije ni bilo.

Jesenji prvak Spartak je dočekao Vojvodinu i napunio joj mrežu do vrha – 8:0.

Prva violina utakmice bila je Filipovićeva, koja je postigla četiri gola. Zvuči neverovatno da je posle današnjeg 12. meča u prvenstvu Tijana već na koti od 37 pogodaka! A, Spartak ima sve pobede i gol-razliku 102:2.

U listu strelaca upisale su se i Violeta Slović i Anastasija Ćirić, koje su postigle po dva gola.

Nove fudbalerke iz SAD, Amber Meri Trip i Kerolajn Luis su bile na klupi.

U drugoj utakmici dana Sloga Zemun je savladala Mašinac sa 2:0.

Rano su Zemunke povele preko mlade reprezentativke Nine Matejić, koja je u sedmom minutu zatresla mrežu Nišlijki. Možda presudan trenutak meča desio se u 66. minutu kada je Mašinac ostao sa igračicom manje zbog isključenja Aleksandre Đorđević.

Pritisak Zemuna sa fudbalerkom više isplatio se u samom finišu, Emilija Živković je u 86. minutu postavila konačnih 2:0.