Odbojka

TENT protutnjao u četvrtfinale Čelendž kupa

tent

Odbojkašice TENT-a ostvarile su veliki uspeh pošto su se plasirane u četvrtfinale Čelendž kupa.

Obrenovčanke su u prvom meču na svom terenu pobedile češki Šelmi sa 3:2, ali su večeras u revanšu odigrale perfektnu utakmicu i pregazile domaći tim sa 3:0 (25:21, 25:19, 25:12).

TENT je u velikom stilu izborio plasman među osam najboljih u ovom takmičenju, a u narednom kolu protivnik će mu biti bolji iz dvomeča Hapoel Kfar Saba (Izrael) – Medžidija (Rumunija). Gotovo sigurno je da će to biti rumunski tim, koji je u prvom meču kao gost slavio sa 3:0.

Devojke iz Obrenovca su odigrale hrabro, bez imalo respekta prema Čehinjama. U prvom setu su se ekipe smenjivale u vođstvu sve do finiša. Onda je TENT uspeo da povede 20:18, da napravi malu, ali dovoljnu razliku da prednost sačuva do kraja seta.

To vođstvo je dodatno opustilo ruke srpskim odbojkašicama, koje su u drugom setu povele 13:12 i sve do kraja držale prednost. Ključni period je bila serija TENT-a od 17:16 do 21:16, što Šelmi više nije mogao da stigne.

Čehinjama je postalo jasno da je priča završena i u trećem setu su samo čekale da se meč završi.

Jovana Cvetković je sa 14 poena bila najefikasnija u sastavu TENT-a, a pratila je Sara Carić sa 10.

TENT: Đurović 8, Mandović 2, Popović, Sušić 1, Stanimirović, Pakić, Cvetković 14, Kurtagić 8, Malešević, Mijatović 9, Čikuc, Carić 10, Mitrović 5, Gočanin.