Fudbal

Superliga: “Blickrig” Nišlijki protiv Sloge – 4:1

Fudbalerke Mašinca pobedom su otvorile peto kolo domaće Superlige. Nišlijke su na svom terenu savladale Slogu iz Zemuna rezultatom 4:1 (2:0).

Domaći tim izveo je pravi fudbalski “blickrig” i posle osmog minuta utakmice već je imao prednost od dva gola razlike. Pritom su oba pogotka pala u razmaku od nepuna četiri minuta.

Kapiten Milica Stanković u petom minutu načela je gošće, a u osmom je Kristina Krstić duplirala prednost.

I onda je rezultatski bilo mirno sve do poslednjih osam minuta, mada se na terenu sve vreme vodila žestoka borba. Mašinac je promašio i penal početkom drugog poluvremena.

Nadu Slogi da bi mogla makar do boda na teškom gostovanju vratila je Tijana Batočanin u 82. minutu. Šest minuta kasnije Ana Trutić postigla je autogol i rešila sve nedoumice kome će pripasti ceo plen.

Sloga je igrala bez supertalentovane Nine Matejić, koja je tokom nedelje bila aktivna u kadetskoj reprezentaciji i bio joj je preko potreban odmor.

Sutra su na programu preostala tri meča Superlige.