Connect with us

Košarka

Srpskim košarkašicama stigla pojačanja na Zlatiboru

košarkašice reprezentacije srbije
(Foto: kss.rs)

Sastav košarkaške reprezentacije Srbije na pripremama na Zlatiboru sve je jači.

Od danas su sa ostatkom tima Sonja Vasić, Jelena Bruks, Tina Krajišnik, Maja Škorić, Sara Krnjić i Snežana Bogićević, koje su prethodnih dana imale klupske obaveze u plej-ofu. Njima bi trebalo tokom dana da se priključi i Saša Čađo.

Ali, ni to neće biti kompletna ekipa, jer nema prvenstva još nisu ili su tek gotova. Tako selektora Marina Maljković može da računa da će joj se narednih dana priključiti na pripremama i Nikolina Milić, Ivon Anderson, Ana Dabović, Aleksandra Crvendakić i Nevena Jovanović.

Biće dugo toplo leto za srpske košarkašice, jer će od 17. juna igrati na Evropskom prvenstvu u Valensiji, gde će im rivalke u grupnoj fazi biti Italija, Crna Gora i Grčka. A, mesec dana kasnije igraće Olimpijske igre, gde će u prvom krugu odmeriti snage sa Španijom, Kanadom i Južnom Korejom.

Advertisement

Ovo morate videti

More in Košarka