Fudbal

Srpske reprezentativke se radovale u ruskoj Superligi

Lep dan za srpske fudbalerke u najjačoj ligi Rusije. Moskovski CSKA u gostima je bio ubedljiv protiv Rubina iz Kazanja i slavio sa 4:0 u 16. kolu Superlige.

Čitav meč za „crveno-plave“ odigrala je srpska reprezentativka Tijana Janković, koja se ustalila u centralnom delu defanzivne linije CSKA. Moskovljanke su sve golove postigle u drugom poluvremenu. Seriju je otvorila Smirnova u 47. minutu, nastavila je Černomirdina u 55, pa Ongene u 67, a tačku je stavila Jašenko u 84. minutu.

Odlično izdanje imala je i ekipa Rzjazanja, za koju je čitav meč s kapitenskom trakom na ruci odigrala Aleksandra Lazarević. Za razliku od CSKA koji je sve golove dao u drugom poluvremenu, Rjazanj je pitanje pobedika protiv Krasnodara rešio već u prvih 45 minuta – 3:1 (3:0). Golove su postigle Jeremenkova, Zubkova i Perepečina iz penala, dok je jedini pogodak za gošće upisala Smirnova.

Lider šampionata, moskovska Lokomotiva, još jednom je bila bez mislosti. Ovog puta je „pregaženo“ Čertanovo sa 5:0.