Fudbal

Srpske fudbalerke maksimalne u Švedskoj

Izuzetno uspešno kolo za srpske internacionalke u švedskoj ligi! Jelena Čanković donela je pobedu Rozengardu, a Milica Mijatović i Ema Petrović učestvovale su u pobedama Hakena i Kristijanstada.

Rozengard je sačuvao šest bodova više od Hakena na čelu tabele zahvaljujući pobedo 2:1 (1:0) u gostima protiv Hamarbija.

Povele su gošće preko danske reprezentativke Troelsgard u 26. minutu, a Čanković je u 68. minutu iskoristila penal za 2:0. Tim pogotkom Rozengard je osigurao 14. pobedu u 16. kolu šampionata, a pogodak koji je primio u 92. minutu za konačnih 2:1 tek je treći ove sezone u mreži kluba iz Malmea.

Najbliži pratilac lideru ostaje ekipa Hakena, koja je kod kuće bila bolja od Erebra sa 2:0. Posle prvog poluvremena bez pogodaka, trener domaćeg tima Mats Gren uveo je u igru Milicu Mijatović. Ona se nije upisala u strelce, ali je igra Hakena u nastavku bila daleko bolja, a iz presinga i konstantno napadanja stigli su pogoci Rubenson i Čiki.

Pobedu u derbiju sredine tabele slavila je i Ema Petrović, čiji je Kristijanstad bio bolji od Linčepinga sa 1:0. Jedini gol postigla je Jonsdotir u 51. minutu, a naša reprezentativka odigrala je poslednjih petnaestak minuta.