Fudbal

Srpkinje raspucane u Švedskoj

Srpske reprezentativke bile su raspoložene za igru i golove u sedmom kolu švedske Damalasvenskan lige. Rozengard je nastavio da gazi rivale i ostao je prvi na tabeli sa stoprocentnim učinkom od sedam pobeda u isto toliko mečeva.

Poslednja žrtva ekipe iz Malmea bio je AIK, kojeg su usred Stokholma deklasirali sa 7:0. Gošće su povele preko Mimi Larson u šestom minutu, a nepun minut kasnije naša Jelena Čanković pogodila je za 2:0. Posle solo prodora usledio je predivan udarac levom nogom sa ivice šesnaesterca u suprotan ugao.

Golove za Rozengard postigle su još jednom Larson, zatim Eling dva i po jedan švedska reprezentativka Olivija Skug i mlada Hana Benison.

Upisala se u strelce i mlada Emilija Ema Petrović, ali je njen pogodak bio dovoljan da ublaži siguran poraz Kristijansanda od Hamarbija u gostima – 3:1. Domaćin je na poluvremenu vodio 2:0 golovima Madlen Janogi, a onda je Ema Janson na startu drugog poluvremena, već u 48. minutu, ugasila sve nade gošći da mogu do boda ili preokreta.
Jedini gol za Kristijansand postigla je Ema u 54. minutu.

Ona je poput Jelene Čanković takođe postigla spektakularan gol sa ivice šesnaesterca, pošto je natrčala na loptu koju je posle centaršuta iz kornera boksovala golmanka Hamarbija Taminen.