Košarka

Srbija će braniti evropsko zlato!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo ove godne, pošto je večeras u Beogradu pobedila selekciju Hrvatske sa 85:57 (29:17, 20:15, 18:16, 18:9).

Srbija se nalazi na prvom mestu grupe E kvalifikacija za EP sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Hrvatska. Naša selekcija ima bolji međusobni skor od Hrvatske i meč manje. Bugarska je poslednja na tabeli sa tri boda.

Srbija će u nedelju u poslednjem kolu kvalifikacija gostovati selekciji Bugarske u Samokovu od 17 sati.

Naša selekcija je kolo pre kraja kvalifikacija obezbedila plasman na EP, koje će od 15. do 25. juna biti održano u Sloveniji i Izraelu.

Najefikasnija u selekciji Srbije u večerašnjem meču bila je Jovana Nogić sa 21 poenom i 10 skokova, dok je Ivon Anderson dodala 19 poena. Nevena Jovanović je ubacila 12.

Naša selekcija je dobro otvorila meč i u sedmom minutu je stigla do 21:7. Srbija je prvu četvrtinu dobila rezultatom 29:17. Srpske košarkašice su se razigrale u nastavku, a posle prvih 20 minuta bilo je 49:32 za aktuelne evropske šampionke.

Srbija je u drugom poluvremenu održavala visoku prednost i zasluženo je stigla do ubedljive pobede i plasmana na EP.

Direktan plasman na EP već su, pored domaćina Slovenije i Izraela, obezbedile Španija, Italija i Letonija.

Plasman na EP izboriće sedam pobednika grupa, kao i četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

Srbija je u finalu EP 2021. pobedila Francusku sa 63:54.