Fudbal

Spartak ponovo neumoljiv, pet komada u mrežu TSC-a

Fudbalerke Spartaka nastavljaju sa surovom dominacijom na domaćim terenima. „Golubice“ su u trećem kolu Superlige demolirale TSC u Kanjiži rezultatom 5:0.

Gošće su na poluvremenu već vodile sa 2:0, a golove su postigle Sandra Ovusu u šestom, pa Džazmin Džekmon u 28. minutu.

Seriju pogodaka u nastavku ponovo je otvorila Ovusu i to u 55. minutu, a onda je i najbolji strelac Subotičanki Tijana Filipović u 66. i 88. minutu stavila tačku na ovaj meč. Ona je već stigla do 10 golova u Superligi.

Spartak je prvi sa svih devet bodova, ali već sad ima spektakularnu gol-razliku 26:0.

Ubedljivu pobedu juče je ostvarila i Crvena zvezda na gostovanju Požarevcu. Crveno-bele je do konačnih 7:0 vodila Anja Jestrović sa četiri gola, koje je postizala redom u 45, 69, 82. i 90. minutu. Seriju je otvorila Nikolina Milović u 37, a nastavila Sofija Sremčević pogocima u 60. i 87. minutu.

Drugi tim crveno-belih, Zvezda B, doživeo je težak poraz na svom terenu od Sloge iz Zemuna – 5:0. Za gošće se u strelce ovog puta nije upisala Nina Matejić, ali su je u golgeterskom delu posla odmenile Marija Vuković sa dva gola (u 55. i 75. minutu), Andrijana Trišić (9 . minut), Emilija Živković (40) i Tijana Batočanin (42). Nikolina Milić nije iskoristila priliku da savlada Emu Aleksić, pošto je promašila penal.

Poslednji meč 3. kola Superlige odigraće danas Vojvodina i Mašinac u Novom Sadu od 16.00 časova.