Rukomet

Šampionski: Jagodina izrešetala Bekament

Šampionke Srbije u rukometu iz 2019. godine, igračice Jagodine, krupnim koracima gaze ka novoj tituli.

Jagodinke su večeras deklasirale Bekament sa 31:18 (16:9) u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige. Za plasman u novo finale biće im potrebno da u sredu istog rivala savladaju i u Aranđelovcu.

Ekipa Dragana Markova, koja je ligaški deo sezone završila na prvom mestu, ušla je u duel s Bekamentom kao veliki favorit. Neizvenost je, međutim, postojala samo u prvih desetak minuta. Gosti su poveli 1:0 i ispostaviće se poslednji put u petom minutu imali egal (2:2). Već od 10. minuta kad je Jagodina prvi put otišla na “plus četiri” (7:3) bilo je jasno da će se polufinalni okršaj pretvoriti u igru mačke i miša.

Na krilima fantastične Nataše Lovrić, koja je postigla čak 11 golova, Jagodina je gazila rivala do 16:9 na poluvremenu, a u istom ritmu je nastavila u drugom delu meča. Pored Lovrićeve, istakla se Aneta Adžić sa sedam pogodaka, dok je Teodora Majkić postigla četiri, a po tri puta su se u strelce upisale Tanja Ašanin i Nada Ćorović.

Fantastični desni bek Bekamenta, Sara Garović, jedina je bila raspoložena za igru u gostujućem timu i sa 10 golova pokušavala je da vuče svoju ekipu. Niko joj od saigračica nije odgovorio adekvatno, pa je rezultat toga bio ubedljiv poraz.

Bekament je u ligaškom delu sezone uspeo na svom terenu da savlada Jagodinu i sigurno će ekipa Saše Boškovića pokušati i u sredu da primeni isti recept. Aranđelovčanke će nastojati da novim trijumfom vrate seriju u Jagodinu i onda pokušaju da u majstorici prevaziđu sebe.