Rukomet

Radnički herojski do prvih bodova

Rukometašice Radničkog su u drugom kolu Arkus lige za žene nakon izuzetno neizvesne utakmice i velike borbe savladale starog rivala, ekipu Bor ZIJIN COPPER i tako upisale prve bodove u novoj sezoni – 30:28 (15:15).

Domaće rukometašice su u prošlosti u većini mečeva vodile ljute bitke sa Borankama i njihovi susreti su donosili veliku dozu neizvesnosti, pa se i pre meča znalo da podmlađena četa Rodoljuba Kurandića neće imati ni malo lak zadatak. Radnički je odlično otvorio meč, agresivno u odbrani i silovito u napadu, pa je u 6. minutu pogotkom kapitena Tijane Petrović imao vođstvo 3:0. Nastavile su Kragujevčanke u istom ritmu, pa u 12. minutu preko Inđićeve dolaze do velikih 5 pogodaka prednost4i (7:2), a nedugo zatim ista igračica dovodi svoj tim do nove najveće prednosti (9:3,13.min). Sjajna je u tim momentima bila Tamara Kostić na golu, skinuvši veliki broj teških udaraca, kao i novopridošla Amna Pidro sa odbranjeim sedmercem. Ulaskom u igru Nikolićeve i Majkićeve, Boranke uspevaju da konsoliduju igru, smanjuju na 3 do 4 gola, a da ne dođe do potpunog preokreta u tim trenucima se pobrinula Teodora Veličković, koja je serijom golova održavala razliku. No, šira klupa i jak ritam u završnim minutima prvog dela igre dovodi do toga da gošće dolaze do izjednačenja i na veliki odmor se odlazi rezultatom 15:15.

Igračice Bora bolje otvaraju drugi deo igre i već u 35. minutu imaju dva gola prednosti (16:18), koju održavaju sve do 42. minuta kada i večeras sjajna Veličković bombom sa 9 metara poravnava rezultat (21:21). Gošće nisu popustile, dok se kod igračica Radničkog osetila i nervoza zbog važnosti utakmice i ponovo održavaju razliku od dva gola, što je bilo i njihovo najveće vođstvo na utakmici. U 52. minutu pri rezultatu 23:25, prvo Veličković smanjuje prednost a onda na scenu stupaju sestre Ranković, prvo Dragana nakon sjajnog rolinga poravnava na 25:25, da bi 15-to godišnja Zorica dovela Radnički u vođstvo 26:25. Kao i što je uobičajeno u susretima ovih rivala, usledila je drama na parketu hale Jezero. Bor opet ima prednost koju poravnava Teodora Veličković, a nakon frenetične odbrane domaćih Isidora Bogunović iz dva munjevita kontranapada postavlja konačnih 30:28 za veliku radost domaćih igračica.

Sve igračice Radničkog su dale pun doprinos, bilo je i dosta grešaka, ali ono što raduje stručni štab je forma koja je u uzlaznoj putanji, sjajna rola mladih igračica, kao i povratak na teren pivota Ajlin Bjelak.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Teodora Veličković  sa deset i Helena Inđić sa pet pogodaka,dok je kod gošći tiulu najboljeg strelca ponela  Jana Stanković  sa osam postignutih golova. Za igračicu utakmice proglašena je Tamara Kostić iz Radničkog.