Fudbal

Proradila Alegra: Poljakova dva puta u mrežu Valensije

Početak 2022. godine mogao bi da označi i novo poglavlje u karijeri Alegre Poljak. Srpska reprezentativka blistala je u dresu Real Sosijedada na gostovanju Valensiji u 17. kolu španske Primere.

Devojke iz San Sebastijana slavile su sa 3:0, a Poljakova je postigla dva gola.

Ona je već u petom minutu načela domaći tim. Potom je na 2:0 povisila Amauir Sarijegi u 21. minutu, da bi Alegra pogotkom u 64. minutu postavila konačan rezultat.

Rođenoj Novosađanki ovo su bili prvi golovi u dresu Sosijedada. Napadačica koja ima 22 godine prošlog leta je iz Granadilje prešla u Sosijedad kao veliko pojačanje, ali se povredila pre početka sezone i morala je da pauzira punih šest meseci.

Prvi nastup u tekućem šampionatu upisala je pre tačno mesec dana, 12. decembra prošle godine, na domaćem terenu u remiju 2:2 sa Uelvom.

Odigrala je posle toga još tri meča u šampionatu, ali tek joj se danas posrećilo da se konačno upiše u strelce. I zato ne čudi što su posle golova potekle suze radosnice.

Prošle sezone je na ukupno 19 nastupa za Granadilju postigla šest golova, ali je i tada mučila muku s povredom.

Real Sosijedad je pobedom nad Valensijom stigao do 14. trijumfa u sezoni i čvrsto je na drugom mestu na tabeli. Vodeća Barselona je neprikosnovena sa svih 17 pobeda i maksimalnim 51 bodom, dok Sosijedad ima 40, a trećeplasirani Atletiko Madrid 31 i dve utakmice manje od Reala.