Odbojka

Pobeda TENT-a i veliki korak ka polufinalu Čelendž kupa

tent ub

Odbojkašice obrenovačkog TENT-a savladale su rumunsku Medžidiju u gostima u prvom meču četvrtfinala Čelendž kupa rezultatom 3:1, po setovima 25:21, 25:22, 23:25, 25:18.

Srpski predstavnik je ovim trijmfom napravio veliki korak ka polufinalu takmičenja, jer će mu u revanšu na domaćem terenu osim bilo koje pobede odgovarati čak i poraz od 3:2.

Meč u Medžidiji trajao je sat i 39 minuta. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je reprezentativka Sara Carić sa 24 poena. Mina Mijatović ostvarila je 14, a Nataša Čikuc 11 poena.

Najviše problema TENT-u zadavale su Ramona Adelina Rus sa 15 i Loredana Hodorogea sa 12 poena.

Domaćin je bolje otvorio meč i na prvi tehnički tajm-aut otišao je sa tri poena prednosti (8:5), a do drugog je TENT uspeo samo da smanji zaostatak na dva poena – 16:14. Ipak, usledio je fantastičan finiš Obrenovčanki. Prvo serija 4:1 za prvo vođstvo ekipe Vladimira Vasovića 18:17, pa se igralo poen za poen do 21:20, a onda je usledila nova serija 4:1 za konačnih 25:21.

Situacija je u drugoj deonici bila sasvim drugačija, jer je TENT sve vreme kontrolisao rezultat, ali je domaćin bio uporan i žilav i uspeo da je izjednači na 21:21. Ponovo je, kao u prvom setu, srpski tim odigrao perfektno poslednjih nekoliko poena i dobio sa 25:22.

Treći period doneo je najbolje izdanje Medžidija, koji je dobio set, ali je to bilo sve što je domaćin uradio u ovom meču.

TENT je najlakše dobio četvrti, prednost je rasla od starta, a kod 20:14 bilo je jasno da će Obrenovčanke kući pevajući i to sa ogromnim kapitalom.

Revanš je na programu 3. februara, a pobednik će igrati sa boljim iz okršaja Panatinaikos – Tenerife.