Fudbal

Petardom po Turskoj! Srbija plesala po terenu u Izmiru

Nastavlja Srbija da sanja o istorijskom plasmanu na Svetsko prvenstvo, a definitivno ima i pokrića za to.

Sjajan meč odigrao je tim selektora Predraga Grozdanovića u Izmiru i u šestom kolu kvalifikacija za Mundijal deklasirao je Tursku sa 5:2.

Ovaj rezultat je još jedan pokazatelj da srpski tim raste iz utakmice u utakmicu, jer je u prvom susretu u Milanovcu savladao Tursku sa „samo“ 2:0.

Posle novog trijumfa Srbija je na samo bod zaostatka od drugoplasiranog Portugala, a tek nas čeka okršaj na našem terenu…

Fenomenalno je naša selekcija otvorila meč protiv Turske. Jelena Čanković je u 3. minutu pogodila stativu, a samo pet minuta kasnije je Tijana Filipović, najbolja golgeterka Superlige, pogodila mrežu rivalki.

Ni četvrt časa nije prošlo, a Srbija je imala dva gola prednosti. Novi pogodak u dresu reprezentacije postigla je Jovana Damnjanović, koja je prethodno „namestila“ gol Filipovićevoj. A, asistenciju Jovani je upisala Anđela Frajtović.

Do poluvremena naš tim je još jednom promenio rezultat na semaforu, na centaršut Jelene Čanković iz kornera, u svom stilu je Nevena Damjanović zatresla mrežu Turske – 3:0.

Ipak, iako se činilo da je sve rešeno, domaći tim je uspeo da smanji na 3:2 do 57. minuta i da vrati neizvesnost u meč.

Ponovo je potom proradila veza između najbolje srpske fudbalerke Jelene Čanković i najbolje golgeterke lige Tijane Filipović, samo što su ovog puta zamenile uloge i uzdanica Rozengarda je pogodila za 4:2 i ugasila veru Turkinja da mogu do izjednačenja.

Fantastičnu igru napadačke linije pečatirala je Tijana Filipović svojim drugim golom, a Jovana Damnjanović novom asistencijom za konačnih 5:2.

Naredni mečevi kvalifikacija su u aprilu, a Srbija će igrati protiv Izraela i Nemačke na svom terenu.

TURSKA – SRBIJA  2:5 (1:3)

Strelci: Uraz 42, Topču 57p – Filipović 8, 72, Damnjanović 12, Damjanović 37, Čanković 65.

Stadion: u Izmiru.
Sudija: Aneks (Švajcarska).

TURSKA: Akgoz – Keskin, Kezban, Kaja, Karagenč – Topču (od 86. Hiz), Edžem Esen (od 57. Arhan) – Čin (od 46. Tekmen), Torkoglu (od 81. Kuru), Sadikoglu (od 86. Čivelek) – Uraz.

SRBIJA: Kostić – Ilić (od 91. Đorđević), Damjanović (od 87. Krstić), Slović, Frajtović (od 87. Denda) – Milivojević (od 58. E.Petrović), Čanković, Stefanović – Mijatović, Damnjanović, Filipović (od 91. Pantelić).