Connect with us

Odbojka

Paola Egonu držala čas: Rekordnih 47 poena za pobedu Koneljana

paola egonu odbojkašica
(Foto: facebook/imocovolley)

Jedna od najboljih odbojkašica sveta Paola Egonu ponovo je držala čas na terenu.

U prvom meču finala plej-ofa prvenstva Egonu je oborila rekord prvenstva Italije sa neverovartnih 47 poena! To je za jedan više od dosadašnjeg rekorda, koji je takođe držala reprezentativka Italije.

Što je još bitnije, Egonu je odnela Koneljano do pobede u prvom meču finala protiv Novare posle maratona u pet setova – 3:2 (23:25, 40:38, 26:24, 23:25, 15:9). Četiri seta su bila na dva poena razlike, pogotovo je drugi doneo neviđenu neizvesnost jer je odigrano 78 poena.

Koneljano i Egonu su nastavile fantastičnu pobedničku seriju od 62 uzastopna trijumfa u svim takmičenjima.

Pre nekoliko večeri Tijana Bošković, najbolja srpska odbojkašica, koja je i veliki rival sa Paolom Egonu, upisala je lični rekord od 44 poena za turski Ezačibaši.

Advertisement

Ovo morate videti

More in Odbojka