Tenis

Nina i Aleksandra ispustile dve meč lopte i izgubile

Krunić i Stojanović u polufinalu dubla

Za srpski ženski dubl su Olimpijske igre završene. Nina Stojanović i Aleksanra Krunić su imale dve meč lopte, ali su na kraju izgubile meč od kineskog para Đu i Jang.

Posle odlične igre u prvom setu, Nina i Aleksandra su pale u samom finišu drugog seta, čime su Kineskinje izjednačile na 1:1, a u trećem, koji se igra do 10 ili na razliku viđena je prava drama, koja nažalost nije imala srećan kraj po srpske teniserke – 4:6, 6:4, 18:16.

Dok Nina Stojanović ima još singl i verovatno miks dubl sa Novakom Đokovićem, za Aleksandru Krunić su Olimpijske igre završene.

Prava drama viđena je u poslednjem setu, koji se igrao do 10 ili na razliku. Imale su Nina i Aleksandra prvo meč loptu na 9:8, pa ponovo na 11:10, čak su počele da se raduju na kraju tog poena, ali je linijski sudija sa zakašnjenjem pokazao da je aut.

Nakon toga su Kineskinje preuzele vođstvo i srpski dubl je samo uspevao da se održi u meču, nije mogao da dođe do nove meč lopte. Rivalke su sedmu priliku da dobiju borbu uspele da iskoriste i da izbore prolaz u drugo kolo turnira.

Kineskinje će imati težak zadatak u drugom kolu, jer idu na australijski par Ešli Barti – Storm Sanders, a Barti je najbolja teniserka sveta.