Rukomet

Nestvarna Katarina Stepanović odvela Radnički u finale

Rukometašice Radničkog iz Kragujevca eliminisale su Naisu u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije, pošto su i u drugom meču bile bolje rezultatom 33:30 (14:15).

Maestralnu partiju odigrala je Katarina Stepanović i postigla 16 golova, što je maltene polovina pogodaka kragujevačkog tima. Uprkos njenoj rafalnoj paljbi, za igračicu utakmice izabrana je golmanka domaćina Amina Hasanović.

Odlična je bila i kapitenka Radničkog Jasmina Kolak sa osam golova, dok je Teodora Veličković pet puta pogodila metu. Na krilima ovih devojaka Radnički je uspeo da nadomesti nešto kraću klupu u današnjem meču, jer trener Rodoljub Kurandić nije mogao da računa na povređenog pivota Milijanu Stošić i golmanku Marijanu Ilić.

Naisu je s predvodila kapiten Marija Filipović sa 10 golova, a Srna Sukur upisala je pet golova.

Katarina Stepanović

Naisa je bolje počela utakmicu i u sedmom minutu prvi put stekla tri gola prednosti (5:2). Radnički je uspevao da održi priključak, čak i da se vrati u egal, ali je niški klub u 21. minutu meča stekao četiri gola viška (11:7) i održavao ih sve do 27. minuta utakmice (14:10). Ispostavilo se da je to bio najbolji period igre gostujućeg tima, ali je završnih dva i po minuta prvog poluvremena bilo možda i ključno.

Kurandićeve izabranice su uspele da dodaju gas i da do pauze svedu zaostatak na samo „minus jedan“ (15:14).

Ta minijatura Kragujevčanki kao da je bila signal čitavoj ekipi da u nastavku treba da odigraju hrabrije, sigurnije i da krenu po odlučujuću pobedu. Iskusnija ekipa iz Niša uspevala je i u drugom poluvremenu da održava prednost, a čak je u 41. minutu stekla tri gola prednosti (23:20).

A onda su na scenu stupile nezaustavljiva Katarina Stepanović sa sedam golova i fantastična Hasanović, koje su predvodile seriju Radničkog od 10:3, pa je pet minuta pre kraja na semaforu stajalo 30:26 u korist domaćina!

Bila je to prava rapsodija bivše reprezentativke, koja je toliko ošamutila Naisu, da Nišlijke više nisu uspele da se vrate u meč.