Fudbal

Miljana Ivanović vodila Arna Bjornar do pobede

Konačno je srpska reprezentativka probila led i to u pravi čas! Napadač norveškog Arna Bjornara, Miljana Ivanović, postigla je prvi gol u Topserijen.

Ona je u 9. kolu nacionalnog šampionata postigla gol za 2:1 u konačnoj pobedi 3:1 nad Linom. Arna Bjornar je poveo u 23. minutu preko Jalkerud, a onda je u 51. minutu Levgren postigla autogol za 1:1.

Igrao se 64. minut kad je Ivanovićeva upisala prvenac i prelomila meč, trasirajući svom timu put ka pobedi.

Do kraja je Ose uspela da golom u 80. minutu samo potvrdi treću uzastopnu prvenstvenu pobedu Arna Bjornara.

Današnji mečevi doneli su smenu na čelu tabele. Rozenborg, koji je u prvih osam kola imao maksimalan učinak, poražen je kod kuće od Sandvikena 2:0, koji je sad preuzeo prvo mesto sa bodom više.

Valerenga naše Dejane Stefanović još u sredu odigrala je utakmicu 9. kola i remizirala je na gostovanju Lilestremu 1:1.