Fudbal

Milica Mijatović i Haken osvojili Kup i organizovali ludu proslavu (VIDEO)

Milica Mijatović i Haken osvojili Kup Švedske i organizovale ludu proslavu (VIDEO)

Srpska reprezentativka Milica Mijatović sa svojim Hakenom osvojila je Kup Švedske pobedom nad Eskilstunom 3:0.

Meč odigran u Geteborgu rešen je u drugom poluvremenu, pošto je posle prvih 45 minuta bilo 0:0. Golove za Haken postigle su Angeldal, Blakstenijus i Hamarlund. Milica Mijatović igrala je do 67. minuta kad ju je zamenila Hamarlund, a asistirala je kod vodećeg gola i pred kraj prvog poluvremena imala jednu dobru šansu.

Haken je stigao do prvog trofeja otkako nastupa pod tim imenom, a tri puta je kao Geteborg osvajao Kup Švedske i to 2011, 2012. i 2019.

Svi iz redova domaće ekipe su istakli posle meča da su ponosni što su ispisali istoriju, ali je Johana Riting Kanerid naglasila da nije u potpunosti srećna.

Čudno je sve ovo kad nema navijača na tribinama. Ali svakako nam je drago zbog uspeha. Trebalo je ranije da rešimo meč, ne smeju ovakve stvari da nam se ponavljaju u prvenstvu“, rekla je Kanerid.

Haken je solidno počeo prvenstvo i posle četiri kola ima dve pobede, remi i poraz.

Pobedu su znale lepo da proslave u svlačioni o čemu svedoči video koji je objavila Milica na svom instagram nalogu.