Fudbal

Mijatović u Ligi šampiona, Čanković pogodila uzalud

Srbiju će u grupnoj fazi Lige šampiona predstavljati Milica Mijatović iz Hakena! Naše reprezentativke Jelena Čanković i Dejana Stefanović, nažalost, neće igrati naredne jeseni u najjačem klupskom takmičenju Evrope.

Mijatović je odigrala nešto više od pola sata u novoj pobedi Hakena nad norveškom Valerengom, koja je ovog puta bila lišena usluga Dejane Stefanović3:2. Švedski tim je i u prvom meču, i to kao gost, bio bolji i slavio je 3:0.

Haken je do nove pobede predvodila reprezentativka Švedske Ema Stina Blekstenijus sa dva pogotka, dok se u strelce jednom upisala Riting-Kanerid. Domaćin je vodio 2:0 i 3:1, a golove za čast poraz gostujućeg tima postigle su Jensen i Stengel.

Rozengard Jelene Čanković nije uspeo da napravi iznenađenje na gostovanju Hofenhajmu, ali je prikazao znatno bolju partiju nego osam dana ranije na svom terenu u Švedskoj – 3:3 (1:2).

Nemice su imale ogromnu prednost od 3:0 iz prvog meča i to im je omogućilo da odigraju mnogo komfornije. Ipak, one su i u revanšu uglavnom diktirale ritam i tri puta su vodile, ali su se na kraju zadovoljile remijem.

Hofenhajm je poveo preko Vajnrojter u osmom minutu, a naša Jelena Čanković donela je izjednačenje samo devet minuta kasnije. Nadali su navijači Rozengarda da bi to mogao da bude početak preokreta, ali do poluvremena je novu prednost ponovo stekao domaćin i to golom Linder.

Larson je kasnije izjednačila, a Brand treći put donela prednost domaćinu. Konačan rezultat postavila je Kulaši, za častan oproštaj Rozengarda od takmičenja.

Iznenađenje je napravio Real Madrid, koji je posle 1:1 u Španiji, uspeo da u gostima savlada Mančester siti sa 1:0 i obezbedi jesen na evrosceni.