Rukomet

Mala prednost za Bekament pred revanš sa Venlom

Rukometašice Bekamenta BB savladale su holandski Venlo rezultatom 32:31 (18:17) u prvom susretu osmine finala Evrokupa odigranim prethodne večeri u Aranđelovcu.

Pred izabranicama Saše Boškovića danas (18.00) je revanš susret koji će se takođe igrati u SRC „Šumadija“ u Aranđelovcu i odlična prilika da obezbede plasman među osam najboljih ekipa EHF Evrokupa.

Nakon neizvesnog prvog poluvremena, Bekament BB je preuzeo inicijativu u nastavku i do sredine drugog poluvremena stekao prednost od četiri gola. Holanđanke se nisu predavale, pa tako serijom od 5:0 uspevaju da preokrenu rezultat i povedu sa 30:28 sedam minuta pre kraja meča. Bekament sa četiri vezana gola zaustavlja seriju Venloa i na kraju slavi rezultatom 32:31.

U ekipi Bekamenta se istakla se Tamara Kocić, koja je trijumfu ekipe iz Aranđelovca doprinela sa 12 postignutih golova.