Odbojka

Maja i Tijana u finalu Lige šampiona

Odbojkašice Ezačibašija prve su finalsitkinje Lige šampiona. Posle poraza od Novare u prvom meču u pet setova, turski klub je u revanšu uradio ono što je morao ako je želeo u finale – pobedio je u tri seta.

U odlučujućem meču Ezačibaši je slavio 25:22, 25:12, 25:21, a Maja Ognjenović i Tijana Bošković apsolutno su dominirale na terenu.

Maja Ognjenović će tako još jednom imati priliku da napadne prvu evropsku titulu (izgubila u finalu 2021. u dresu Vakifa), a Tijana Bošković će prvi put učestvovati u finalu.

Tijana Bošković je utakmicu završila kao najbolji akter sa 21 poenom – 16 iz napada, tri asa i dva bloka. Irina Voronkova je bila druga dvocifrena u pobedničkom sastavu sa 11 poena. Kod Italijanki Boseti je bila najbolja sa devet poena, a Karakurt je zabeležila samo osam.

Ime rivala će Ezačibaši saznati u četvrtak kada revanš polufinala odigraju Fenerbahče i Vakifbank. Ekipi Zorana Terzića potrebna su u ovom meču dva seta jer je u prvom duelu slavio 3:0.