Fudbal

Leverkuzen na srpski pogon, rutinski do 2:0!

Kad se Srpkinje razigraju, protivnik nema šta da traži. Tako je Bajer iz Leverkuzena u trećem kolu Bundeslige na krilima srpskih fudbalerki savladao Fortunu Postdam sa 2:0 (0:0).

Favorizovani domaćin mučio se sve do 78. minuta igre, kad je Viderova načela goste za 1:0. Jedan od ključnih detalja za ovakav razvoj događaja bio je ulazak naše reprezentativke Dine Blagojević na teren u 66. minutu.

Ubrzala je igru i povezala redove Bajera, a onda je u 91. minutu pomogla da budu otklonjene sve dileme u vezi s tim kome će pripasti tri boda. Predivo je asistirala Mileni Nikolić, spojivši je s golom, a rođena Trebinjanka je rutinski završila akciju za 2:0.

Nikolićeva je nekadašnja trofejna fudbalerka Mašinca i Spartaka iz Subotice, s kojima je osvajala titule, a inače je diplomirala na Univerzitetu u Nišu.

Ona je ponikla u Leotaru iz Trebinja i ujedno  reprezentativka Bosne i Hercegovine od 2007. godine.

Leverkuzen posle tri kola ima šest bodova i trenutno je treći na tabeli, ali kolo će biti kompletirano do kraja vikenda.