Fudbal

Kup Srbije: Spartak u velikom stilu, Mašinac prošao posle 0:2, Zvezda rafalno (VIDEO)

žfk mašinac fudbal
Ekipa Mašinca (Foto: ŽFK Mašinac)

Šampionke Srbije još jednom su pokazale zašto su najbolje. Fudbalerke Spartaka u velikom stilu su se plasirale u polufinale Kupa.

Golubice su kao gošće razbile Požarevac sa 5:1 i bukirale mesto među četiri najbolja tima i u ovom takmičenju. Sve je bilo rešeno već posle prvog poluvremena, pošto su Subotičanke imale četiri gola prednosti (4:0), a do kraja su „stigle“ i da promaše penal.

Ništa novo ako se kaže da je ponovo u prvom planu bila Tijana Filipović, koja je postigla dva gola za Spartak, a po jednom su se u strelce upisale Violeta Slović, Alis Kusi i Živana Stupar, koja je golom u 3. minutu otvorila vrata pobede. Pogodak za Požarevac je delo Milice Šebek.

Najzanimljiviji meč dana odigran je u Nišu, gde je Mašinac eliminisao Vojvodinu i to tako što se vratio sa ivice ambisa. Nakon 2:2 u regularnom toku odlučivali su penali, a fudbalerke domaćeg tima su bile preciznije sa bele tačke – 5:3.

Međutim, Novosađanke i te kako imaju za čim da žale. Vojvodina je vodila na poluvremenu 2:0! Oba gola postigla je Anastasija Vuksanović u 36. i 42. minutu. Uspele su fudbalerke Mašinca da srede redove u poluvremenu i za samo 15 minuta nastavka preko Kristine Krstić i Jane Stevanović došle su do izjednačenja. U narednih pola sata mreže se nisu tresle, pa je odluka pala sa bele tačke, a srećnije i spretnije bile su domaće fudbalerke.

I Crvena zvezda je rutinski prošla do polufinala, pošto je kod kuće savladala Zemun sa 4:0.

Bilo je i kraj Marakane sve ekspresno rešeno, pošto je Mirela Tenkov od svoja tri gola, dva postigla u prvih 20 minuta. Pored nje, u strelce se upisala Margita Vasović.

A, Sloga je napravila potpuni preokret protiv Radničkog i pronašla put do polufinala – 2:1.

Kragujevčanke su imale prednost posle 45 minuta igre koju im je donela Jovana Samčović i držale su to vođstvo do poslednjih 20 minuta igre. Najpre je Nikolina Milić izjednačila u 70. minutu, da bi deset minuta kasnije Kristina Tanasković donela obrt i trijumf Sloge za plasman među četiri najbolja tima u Kupu Srbije.