Fudbal

KAKAV POČETAK IGARA: Švedska pregazila SAD 3:0!

Olimpijski turnir u fudbalu biće spektakularan, jasno je već posle prvog dana! Reprezentativke Švedske priredile su ogromno iznenađenje na startu takmičenja u grupi G, jer su deklasirale prvog favorita za zlato – Sjedinjene Američke Države!

Konačan rezultat bio je 3:0 (1:0), a briljirala je Stina Blekstenijus sa dva pogotka. Blekstenijus je fudbalerka Hakena, drugoplasiranog tima švedske lige, a nastupa zajedno sa našom reprezentativkom Milicom Mijatović. Ona je “načela” Amerikanke u 29. minutu, pa ih šokirala novim pogotkom u 54. minutu, a dotukla ih je Lina Hurtig u 72. minutu.

Tako je prekinut niz od 44 utakmice u kojima Amerikanke nisu poražene!

Amerikanke su u Tokio došle u najjačem sastavu sa legendama poput Aleks Morgan, Megan Rapino, Beki Sauerbran, Karli Lojd, Ejbi Dalkemper…

Drugi par grupe G čine Australija i Novi Zeland, koje će odigrati poslednji meč prvog dana takmičenja i to od 13.30 časova.

Velika Britanija je u grupi E savladala Čile sa 2:0 (1:0), dok je u toku susret domaćina Japana i Kanade.

Ulogu favorita opravdale su Brazilke, koje su razbile Kinu sa 5:0 (2:0), mada je konačan rezultat pomalo nerealan.

Naime, Južnoamerikanke su povele u devetom minutu preko Marte, a onda je Debinja u 22. minutu pogodila za 2:0. Preostala tri gola Brazilke su postigle u poslednjih 16 minuta utakmice i to redom Marta, Andresa i Beatriz.

Danas u okviru iste grupe još igraju Zambija – Holandija.