Odbojka

Kadetkinje Srbije na prvenstvu Evrope!

Kadetska reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo u Olomoucu i Prostejovu u Češkoj (od 22. do 31. jula), pošto je zauzela prvo mesto na turniru Zonske, I runde kvalifikacija bez poraza i sa samo dva izgubljena seta.

Srbija je večeras u Balikesiru, u poslednjem, 5. kolu savladala Tursku sa 3:1, po setovima 25:27, 25:19, 25:21 i 25:20, posle 105 minuta igre.

Sjajan meč su odigrale izabranice Mirjane Musulin, najvažniji u Balikesiru i pokazale da Srbija ne treba da strahuje za budućnost ženske odbojke. Pobedila je Srbija Tursku posle četiri seta i najavila dobre igre i na prvenstvu Evrope u Češkoj.

Imala je Turska tri poena prednosti tokom većeg dela prvog seta, ali je Srbija u finišu uspela da izjednači, pa povede sa 22:21, a potom stigne do dve set lopte – 24:22. Serijom 3:0 Turska je preokrenula rezultat i povela sa 25:24, a zatim iskoristila drugu set loptu za 27:25 i povela sa 1:0 u setovima.

U drugom setu, Turska je ohrabrena završnicom prvog seta zaigrala agresivnije i povela sa 12:6, a Srbija smanjila na 12:9. U nastavku, Turska je vodila sa 16:12, a Srbija smanjila na 16:15. Izjednačila je Srbija na 17:17, a zatim i povela sa 22:18, posle serije od 5 uzastopnih poena. Srbija je do kraja seta Turskoj prepustila samo jedan poen (25:19) i izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećem setu se od početka vodila izjednačena borba, da bi Srbija povela sa 7:5. Turska je izjednačila na 7:7, a Srbija povela sa 12:8. Vodila je zatim Srbija sa 14:9, 19:14 i 22:19, a treći set je rešila su svoju korist sa 25:21, povela sa 2:1 u setovima i teoretski obezbedila prvo mesto i učešće na prvenstvu Evrope.

Bez obzira na ostvaren cilj, kadetkinje Srbije su nastavile sa dobrom igrom i u četvrtom setu. Imala je Srbija miminalnu prednost početkom seta, a zatim je povela sa 13:10 i 17:12. Srbija je četvrti set dobila sa 25:20, a meč sa 3:1 za zasluženo slavlje i plasman na EP.