Sportovi u vodi

Juniorke Srbije osvojile 13. mesto na SP

Ženska juniorska reprezentacija Srbije zauzela je 13. mesto na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

Selekcija Ivane Ćorović juče je u prvom meču razigravanja savladala Južnu Afriku, a danas je bila bolja od Japana rezultatom 19:16 i zasluženo je došla do pobede.

Srpske vaterpolistkinje su dobro otvorile meč, konstantno su vodile u prvom periodu, da bi Japan bolje parirao u drugoj četvrtini i u završnici prvog poluvremena je preokrenuo (8:7). U nastavku je Japan prvi stigao do gola, proveo 9:7, ali je zastim usledila furiozna serija Srbije od sedam golova u nizu.

Tara Pejčić, Tijana Lukić, Jana Lujić i najefikasnija na meču, Jovana Radonjić, preokrenule su tako rezultat na 14:9 i mirno su privele meč kraju. Razlika je mogla da bude i veća, ali je Japan u poslednjem minutu postigao tri gola.

Jovana Radonjić je bila najefikasnija sa sedam golova i priznanje za najbolju igračicu na meču podelila je sa Majom Dulić, koja je imala čak 18 odbrana.