Rukomet

Juniorke nažalost ispustile finale

Juniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva B divizije. Naše devojke poražene su večeras od Litvanije sa 24:23 (12:11).

Srbija je veći deo meča bila bolji rival, imala je prednost na poluvremenu, ali je pad koncentracije u finišu koštao našu ekipu trijumfa.

Izabranice Dragana Markova dobro su započele utakmicu i konstantno bile u vođstvu tokom prvog dela susreta, a prednost se kretala od jednog do četiri gola razlike. Litvanke su nešto bolje otvorile drugo poluvreme, ali im naše devojke u tim trenucima nisu dozvoljavale da se razigraju.

Naprotiv, usledila je dobra i efikasna igra Srbije i do 48. minuta stekle su pet golova prednosti – 22:17.

I taman kada se pomislilo da će se ući u mirniju završnicu, popustila je koncentracija u našim redovima. Litvanke su za deset minuta napravile neverovatnu seriju od 7:0 i dva minuta pred kraj povele 24:22. Bio je to šok od kojeg naše devojke nisu uspele da se oporave.

Za igrača utakmice u našem timu proglašena je Ljubica Milović.

„Nažalost nismo uspele da se plasiramo u finale, čestitam reprezentaciji Litvanije. U najtežem delu utakmice bolje su se snašle i odigrale su pametnije od nas i zato su pobedile“, kazala je Milović.

Selektor Dragan Markov rekao je da nema šta da zameri devojkama uprkos porazu.

„Čestitke reprezentaciji Litvanije. Naše devojke su dale sve od sebe da dođu do pobede. Promašili smo neke lake šuteve u trenucima kada je trebalo da prelomimo utakmicu. Ne mogu da zamerim devojkama na trudu i zalaganju sve ovo vreme“, naglasio je Markov.

Srbija će u nedelju od 16 časova igrati meč za treće mesto, a protivnik će joj biti poražena ekipa iz drugog polufinala Španija – Italija.

SRBIJA – LITVANIJA 23:24 (12:11)

SRBIJA: Obrenović 9, Kocić 3, Kojić, Inđić, Milović 1, Klenkovski, Mijailović 2, M. Ilić 2, Nedeljković, Simić 3, Lovrić, Todorović, Malenović, Zubović 3, Šarac, T. Ilić

LITVANIJA: Grotuzaite, Andronik 7, Idzelite, M. Ustilaite 1, Stanelite, K. Ustelaite, Mackonite 9, Gecaite, Petretite 2, Burbaite, Voskresenskaja 5, Kulikovaite, Mozaraitite, Valanciute, Osipovaite