Evropska rukometna sezona je gotova, ostala je još poneka zemlja da se i u njoj spusti zavesa. Ali, vreme za sumiranje utisaka iz takmičarske godine je počelo.
Rukometni sajt Handall-Planet je tradicionalno izabrao 10 najboljih transfera iz prethodne sezone i među njima se našlo i ime jedne srpske rukometašice.
Na sedmom mestu te liste je prelazak Jovane Kovačević iz Erda u Baja Mare. Jovana se sjajno snašla u rumunskom timu, sa kojim je došla do završnog turnira Kupa Evrope. Izuzetne igre na klupskom nivou prenela je i u reprezentaciju Srbije, pa je u baraž dvomeču sa Slovačkom, za plasman na Svetsko prvenstvo, izrešetala mrežu rivalki.
Ivana Mitrović potpisala za podgoričku Budućnost
Za najbolji transfer godine proglašen je prelazak Nore Mork iz Bukurešta u Vajpers, koji je rezultirao time da je norveški klub prvi put u istoriji postao prvak Evrope.
A, na drugom mestu je dolazak Đurđine Jauković iz Budućnosti u Brest. Upravo su Mork i Jauković igrale jedna protiv druge u finalu Lige šampiona pre nekoliko dana u Budimpešti.
To 10 rukometnih transfera:
1. Nora Mork Bukurešt – Vajpers
2. Đurđina Jauković Budućnost – Brest
3. Bruna de Paula Fleri – Nant
4. Emili Belk Turinger – Ferencvaroš
5. Ana Sedojkina Rostov – CSKA
6. Viktorija Lukač Ferencvaroš – Đer
7. Jovana Kovačević Erd – Baja Mare
8. Kartin Hajndal Odenze – CSKA
9. Ćamila Mičijević Dunajvaroš – Mec
10. Grejs Zaadi Mec – Rostov