Fudbal

Joca razbucala Bugarke!

Kad je predvodi ovakva Jovana Damnjanović, onda Srbija može da se nosi sa svima! Golgeterka Bajerna sa dva pogotka vodila je našu reprezentaciju do pobede nad Bugarskom 3:0 (1:0) u meču 5. kola grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023.

Damnjanović je pogađala mrežu rivalki u 31. i  59. minutu, a Nevena Damjanović je u 84. postavila konačan rezultat. Osim toga, fudbalerka Bajerna dva puta pogodila je stativu, a Srbija je upisala i pogođenu prečku.

Osim toga Damnjanovićeva se konstantno poigravala sa odbranom Bugarske, stvarajući šanse i sebi i saigračicama. Posle njene simultanke ostaje samo žal što selektor Predrag Grozdanović nije mogao da računa na iskusnu napadačicu u prve dve utakmice kvalifikacija.

Srbija je posle pobede ostvarene na glavnom terenu sportskog centra FSS u Staroj Pazovi izbila na treće mesto tabele grupe H sa šest bodova iz četiri meča.

Razvoj situacije u današnjem meču pojačava nadu da će Srbija za četiri dana uspeti da savlada istog rivala i u Plovdivu kao gost. Ekipa Predraga Grozdanovića gospodarila je terenom od prvog minuta. Uprkos tome što je Srbija ponovo bila oslabljena za nekoliko standardnih fudbalerki, pa čak i za rovitu Jelenu Čanković koja je meč počela na klupi, od starta je domaći tim stavio do znanja Bugarskoj ko će se pitati za rezultat.

Moglo je, bez preterivanja, na kraju da piše 5:0 na semaforu, ali pored toga što su tri puta pogodile okvir gola, naše reprezentativke su još nekoliko puta bile u stopostotnim šansama i bile oštećenje barem za jedan penal. Ostaje zabrinutost samo zbog povrede Dine Blagojević, a dodatni pregledi pokazaće koliko je teška ozleda fudbalerke Bajer Leverkuzena.