Odbojka

Jedinstvo slomilo umorni TENT

jedinstvo sp1

Ekipa Jedinstva iz Stare Pazove zabeležila je svoju 12 pobedu u okviru 15. kola Superlige i to u Obrenovcu protiv TENT-a.

Umorne Obrenovčanke nisu uspele da ponove partiju kao u četvrtak u Čelendž kupu, što je Jedinstvo iskoristilo da odnese bodove u Pazovu – 3:1 (25:21, 19:25, 25:18, 25:20).

Započele su odbojkašice Jedinstva prvi set sjajnom igrom i povele na samom početku sa 12:7. Poeni su se samo ređali od strane gostujuće ekipe, koja nije dozvolila nijednog trenutka da se izabranice Vladimira Vasovića vrate rezultatski u igru. Držale su vođstvo do samog kraja, a Branka Tica poenom iz napada je donela svojoj ekipi prednost od 1:0.

U drugom periodu vodila se izjednačena borba do sredine seta. Pri rezultatu 16:16, TENT je napravio seriju od 8:2 i stigao do šest set lopti, na samo korak da poravna ukupan rezultat. Nisu iskoristile prvu set loptu, ali odmah sledeći poen je Sara Carić realizovala u korist Obrenovčanki.

Krenuo je oštro tim koji predvodi Jovo Caković u trećem periodu. Nije ih poremetio prethodno izgubljen set, već su vrlo motivisane stigle do prednosti od pet poena (12:7), a zatim osvojile naredna četiri, od kojih dva iz sjajnih napada raspoložene Branke Tice, a potom i njenim as servisom povećale vođstvo na 16:8. Do kraja je gostujuća ekipa igrala skoncentrisano i sa sedam poena razlike završile set i stigle na samo korak od pobede.

U četvrtom setu igralo se poen za poen do rezultata 13:13 kada je ekipa iz Obrenovca napravila tri poena zaredom i prešla u prednost. Brzo je Jedinstvo došlo do izjednačenja, a potom i preokrenula rezultat u svoju korist. Serijom od pet poena stigla je gostujuća ekipa do pet meč lopti, a tačku na ovu utakmicu stavila je Isidora Kockarević poenom iz napada.

Najefikasnija u ekipi TENT-a bila je Sara Carić sa 21 poenom, dok se u pobedničkom timu najviše istakla Branka Tica sa 23.