Rukomet

Iznenađenje na Slanoj bari: Vojvodina srušila šampiona

Marija Zafirović iz Vojvodine (Foto: Arkus liga)

Teško je pao rukomtašicama Jagodine poraz u velikom derbiju od Bekamenta u prošlom kolu, da nisu uspele mentalno da se oporave do meča sa Vojvodinom u Novom Sadu. I zato ih je danas stiglo veliko iznenađenje.

Ekipa Vojvodine je sjajnom igrom šokirala šampionke i baš u duelu sa Jagodinom je prekinula seriju od tri poraza u Arkus ligi – 28:27.

Novosađanke su perfektno otvorile utakmicu, krila im je davala odbranama golmanka Sara Ivošević, dok je Lana Mijailović pokretala kontre koje su Vojvodinu dovele do pet golova prednosti (10:5). Ipak, činilo se da će taj ritam ujedno i slomiti domaći tim, jer je Jagodina uspela da do kraja poluvremena dođe do izjednačenja (14:14).

Desilo se obrnuto, Vojvodina je posle predaha zaigrala još bolje i ponovo došla do velike prednosti – 21:16. Ne bi gošće bile prvakinje države da se tako lako predaju, Ivana Mitrović i Katarina Bojičić su pet minuta pre kraja donele novo poravnanje rezultata – 26:26.

Na 40 sekundi pre kraja Vojvodina je vodila 28:27, Jagodina je imala napad, a poslednji udarac je odbranila Sara Ivošević za veliko slavlje na Slanoj bari.

Sara Ivošević je imala 11 odbrana, a Lana Mijailović je postigla devet golova za Vojvodinu, dok je Adžićeva sa sedam pogodaka bila najefikasnija u Jagodini.