Čuveni američki magazin Forbs uradio je veliko istraživanje na temu ko su mladi ljudi iz raznih oblasti koji su ili će biti zvezde generacije, koji su u svom „resoru“ među najuticajnijim ličnostima planete.
Analiza je objavljena pod nazivom „30 ispod 30“, odnosno 30 osoba mlađih od 30 godina.
Sara Šestrem (plivanje)
Ona je prva Šveđanka koja je osvojila olimpijsko zlato u plivanju i trenutni je svetski rekorder u pet disciplina. Tokio će joj biti četvrte Igre, a prvu medalju je osvojila u Pekingu 2008. kada je imala samo 14 godina. Sa osvojih 10 svetskih zlata zaradila je nadimak Zlatna devojka u domovini.
Alina Meler (hokej na ledu)
Sa samo 15 godina debitovala je Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u dresu reprezentacije Švajcarske i osvojila je medalju. Bila je sjajna i četiri godine kasnije u PjongČangu, što joj je otvorilo vrata profesionalne američke lige. Ne samo da ima sjajnu hokejašku karijeru, već studira i neuronauke, da bi joj to bila profesija kad okači klizaljke o klin.
Stine Bredal Oftedal (rukomet)
Norvežanka je simbol nove generacije rukometašica, koje odlikuje brza, dinamična igra, koja nadmašuje fizikalije. Stine je kapitenka reprezentacije Norveške, a u klubu je vrhunac dostigla igrajući za mađarski Đer. Izabrana je 2019. za rukometašicu godine.
Džasmin Herison (veslanje)
Ušla je u istoriju ove godine kao najmlađa žena koja je sama preveslala Atlantski okean. Za taj poduhvat bilo joj je potrebno 70 dana, tri sata i 48 minuta. A, kada ne kroti okeane, Džasmin je instruktorka plivanja, a radi i kao konobarica!
Pernile Harder (fudbal)
Ono što je Nejmar kod muškaraca, to je Pernile Harder u svetu ženskog fudbala – najskuplja fudbalerka na svetu. Za nju je Čelsi platio 355.000 dolara obeštećenja, što je najveća suma koju je za neku igračicu dao ženski fudbalski klub. Pernile je dva puta bila proglašavana za fudbalerku godine, a vrlo je aktivna i van terena, bori se za prava LBGT populacije.
Paola Egonu (odbojka)
Najveća zvezda među odbojkašicama, uz našu Tijanu Bošković. Predvodi Koneljano do trofeja u Italiji, a igraće za koji dan i za evropsku titulu protiv Vakifbanka. Vrlo je popularna na jutjubu, a od nje se očekuje da zablista na Igrama u Tokiju.
Sofi Karihil (košarka u kolicima)
Sofi je dokaz da nikakve prepreke ne postoje, ako želite da uspete. Ona je član britanske reprezentacije u košarci u kolicima, osvajačica je brojnih medalja, trenutno je vlasnica srebra i na svetskom i na evropskom prvenstvu. Takođe je vrlo aktivna u socijalnom životu u borbi protiv svih nejednakosti.
Lusi Bronz (fudbal)
Prva engleska fudbalerka koja je proglašena za najbolju na svetu u izboru FIFA. Kao članica Liona je tri puta osvajala Ligu šampiona, a sada nosi dres Mančester sitija.
Ada Hegerberg (fudbal)
Norvežanka je prva dobitnica nagrade Zlatna lopta u ženskoj konkurenciji. Igra napadača u Lionu, najtrofejnijem klubu Evrope, a van terena se bori za jednakost u ovom sportu u kojem se dame tek polako probijaju i dobijaju svoje pravo mesto.