Tenis

Ešli Barti šampionka Australijan opena

Najbolja teniserka sveta Ešli Barti postala je prvi put u karijeri pobednica Australijan opena.

Australijanka je u finalu savladala američku teniserku Danijel Kolins u dva seta – 6:3, 7:6. Barti je ovo treći grend slem trofej u karijeri, pošto je po jednom osvajala Rolan Garos i Vimbldon.

Kolins je u prvom setu prva došla do brejk lopte, na 3:2, nije uspela da je iskoristi, da bi već u narednom gemu Barti imala šansu da oduzme protivnici servis i – uspela je. Povela je Australijanka sa 4:2 i tu prednost sačuvala do kraja seta.

Drugi set je doneo fantastičnu igru Kolins, koja je povela 5:1, a onda se ugasila! Dozvolila je rivalki da izjednači na 5:5, da bi potom u taj brejku Barti deklasirala Amerikanku sa 7:2.

Ovim trijumfom Ešli Barti je uvećala bodovni saldo na VTA listi i od ponedeljka će imati 8.331 bod, dok će drugoplasirana Arina Sabalenka imati 5.698 bodova. Veliki skok čeka i Danijel Kolins, finalistkinju AO, koja će od ponedeljka biti 10. na svetu, što će joj biti najbolji rejting u karijeri