Rukomet

EHF Evrokup: Radnički pao u Švedskoj

radnicki

Rukometašice Radničkog nisu uspele da se probiju u narednu fazu EHF Evrokupa.

Kragujevčanke su na revanš sa švedskim Horsom odnele gol prednosti iz prve utakmice (23:22), ali su u gostima doživele ubedljiv poraz, pa su se za ovu sezonu oprostile od međunarodne scene – 36:23 (17:8).

Radnički je već u prvom poluvremenu upao u duboki minus iz kojefg nije uspeo da se izvuče do kraja. Srpski tim je držao korak sa Šveđankama samo do devetog minuta, kada je gubio 7:5. Hors je onda krenuo da podiže razliku, najpre do 10:5 u 16. minutu, a u 22. je bilo 14:6. Kako je vreme odmicalo, tako je zaostatak Kragujevčanki bio sve veći.

Išao je Hors i do 16 golova prednosti tokom drugog poluvremena (30:14), tako da je velika razlika u klasi bila evidentna i švedski tim je zasluženo prošao u narednu rundu.

Najefikasnija igračica utakmice bila je Joana Estlund sa sedam golova, dok je u Radničkom Helena Inđić postigla pet golova, po četiri puta su se u strelce upisale Teodora Veličković i Natalija Mikić, Jelena Knežević je dala tri gola, Ajlin Bjelak i Tijana Petrović po dva, a po jedan Jovana Blagojević, Zorica Ranković i Milica Teodorović.

Nije Radničkom bila dovoljna ni sjajna partija golmanke Gordane Petković, koja je imala čak 19 odbrana.