Sportovi u vodi

Dunav liga: Vojvodina dobila derbi, težak poraz Partizana

Prvo kolo Dunav lige za vaterpolistkinje i odmah srpski derbi.

Ekipa Vojvodine je savladala Crvenu zvezdu na startu takmičenja sa 13:8 (4:3, 2:1, 4:2, 3:2).

Egal borba se vodila tokom prvog poluvremena, da bi u nastavku Vojvodina postepeno slamala otpor Zvezde, koja je u ovom meču bila bez kubanske igračice, Sesilije Diaz Mese. Na kraju su Novosađanke, koje su napravile minimalne promene u sastvu u odnosu na prethodnu sezonu, slavile rezultatom 13:8.

Blistale su Kamzajeva sa pet i Amilajeva sa tri gola za Vojvodinu, dva je dala Švec, a po jedan Avdić, Banjac i Damjanović. Kod Crvene zvezde Mamoglu i Ilić su bile najefikasnije sa po tri gola, dok je Radonjić dodala dva pogotka.

Partizan je doživeo debakl na startu takmičenja, jer je izgubio od mađarskog BVSC-a sa 33:3! Po gol za crno-bele postigle su Trmčić, Markov i Mandić.