Dominacija Jekaterinburga se nastavlja

košarkašice fenerbahčea i jekaterinburga
(Foto: fiba.basketball)

Zastrašujuća dominacija Jekaterinburga u ženskpoj košarci se nastavlja.

Ruska ekipa je opravdala epitet favorita i pobedom nad Fenerbahčeom se plasirala u finale Evrolige – 88:84.

Zvuči neverovatno, ali ovo je Jekaterinburgu 18. uzastopna pobeda u elitnom evropskom kupu, odnosno 29. u poslednjih 30 mečeva. Ako se tome dodaju i rezultati iz prvenstva Rusije, onda je ovo 48. pobeda u nizu. Poslednji poraz aktuelni šampion Evrope pretrpeo je 22. decembra 2019. od Dinamo Kurska u Kupu Rusije.

Verovalo se, ipak, da bi Fenerbahče mogao da naudi velikom favoritu, pogotovo što se fajnal for igra u Istanbulu, doduše bez publike. Dobro su se držale žuto-plave, uspevale su, uglavnom, da drže zaostatak na jednocifrenu razliku, ali i da unesu neizvesnost u finiš kada su izjednačile na 79:79 nešto više od tri i po minuta pre kraja.

Jekaterinburg nije dozvolio preokret, u igri nerava u poslednjem minutu bio je koncentrisaniji i precizniji sa linije bacanja i tako izborio mesto u finalu.

U pobedničkom timu istakle su se Ali Kvigli sa 27 poena, Briana Stjuart je ubacila 17, a Britni Griner 16 poena. Kod Fenera Alina Jakupova je postigla 26 poena, a Satu Sabali 20.

Ruski klub je osvojio tri od poslednje četiri Evrolige, a od 2008. godine redovan je učesnik Fajnal fora.