Fudbal

Debi iz snova Jelene Marenić: Gol za pobedu Kjeva

Ako se po jutru dan poznaje, onda će i predstojeća sezona biti izuzetno bogata i uspešna za Jelenu Marenić. Nova ofanzivna igračica Kjeva iz Verone donela je pobedu svom timu u prvom kolu italijanske Serije B protiv Pro Sesta – 1:0 (1:0).

Marenić je odigrala svih 90 minuta u tandemu sa Valentinom Boni u napadu, a u 23. minutu iskoristila je maltene prvu priliku koja joj se ukazala i dovela svoj tim u vođstvo. Ispostavilo se da je to ujedno bio i konačan rezultat, ali izveštači italijanskih medija kažu da je centralna figura u redovima domaćeg tima tokom čitavog meča bila – Marenić.

“Uticaj pridošlice Marenić bio je neverovatan, svaki put je uspela da zadrži loptu, štiteći je leđima ka golu, kako bi njen tim izgradio napadačku akciju. Srpkinja je veoma pokretna, a pokazala je da ume da bude opasna po bokovima i da zna kako da se žrtvuje za ekipu. Gol koji je postigla bio je fantastičan”, prenosi portal Seven press.

Predstojeća pauza zbog reprezentativnih utakmica neće se odraziti na takmičenje u Seriji B, koja će biti nastavljena narednog vikenda. Kjevo će igrati u gostima protiv Ćitadele.