Odbojka

Četvrto mesto za juniorke Srbije

Juniorska reprezentacija Srbije zauzela je četvrto mesto na EYOF 2022. u Banskoj Bistrici. Srbija je danas, u utakmici za treće mesto, izgubila od Poljske sa 3:2 (27:25, 32:30, 17:25, 22:25, 15:12), posle 131 minuta igre.

Sreća nije bila saborac juniorkama Srbije tokom prva dva seta, iz kojih su Poljakinje, posle velike borbe, izašle kao pobednice. Ipak, izabranice Vladimira Vasovića i pored ubedljivog vođstva rivala, nisu odustale od zacrtanog cilja i bronzane medalje. Najpre su u trećem setu podigle nivo svoje igre, što im je omogućilo da smanje ukupan rezultat na 2:1, da bi u završnici četvrtog seta, dominantnom igrom uspele da stignu do potpunog poravnanja rezultata.

Nažalost, Poljska je u taj-brejku uspela da zaboravi na dešavanja iz prethodna dva seta i stigne do pobede.