Odbojka

Boričić: Železničar je prejak za nas ove sezone

Treći duel Železničara i Uba ove sezone i treća pobeda Lajkovčanki.

Šampion Ub nikako ne uspeva da izađe na kraj sa ekipom  Železničara, oba meča u Superligi završio je porazima od 3:0.

Marijana Boričić, trener Uba, kaže da je njena ekipa imala loše veče:

Ekipa Železničara je pokazala da je prejaka za nas ove sezone. Mi smo zaista bili kilometrima daleko od neke ozbiljnije igre“.

Boričić je iznela i svoje viđenje kako je tekao meč po setovima.

Mislim da je na ishod u velikoj meri uticao prvi set u kojem se nismo dobro prilagodili. Železničar je igrao dosta brže nego u prethodnim utakmicama i napravio je veliku razliku, ali smo uspeli da se vratimo i u jednom trenutku povedemo. Međutim, nakon preokreta smo rivalu poklonili tri napada i nismo pokazali hrabrost. Mislim da je to dalje uticalo na čitav tok meča. U drugom i trećem setu usledela je potpuna dekoncentracija u svim elementima. Igrali smo bez ideje i protivnik nas je lako čitao. Nijedan igrač nije bio raspoložen večeras i definitivno je ovo bilo jedno loše veče za čitav tim“.

Ipak, trener Uba smatra da rezultat ne pokazuje realan kvalitet njenog tima.

„Ne umanjujući pobedu Železničara, mislim da nije realno da izgubimo na ovakav način. Smatram da ovaj tim vredi više od toga, bez obzira na sve probleme. Moramo da se presaberemo i uvidimo gde grešimo“, zaključila je Marijana.