Košarka

Artova umetnost: Majstorica će odlučiti šampiona Srbije

košarkašice art basketa
(Foto: kss.rs)

Košarkašice Art basketa izvele su pravu malu umetnost na terenu i pobedile su Crvenu zvezdu u drugom meču finala plej-ofa.

Posle velike i borbe i preokreta u trećoj četvrtini Art je slavio sa 69:64 (12:20, 14:12, 22:5, 21:26).

Rezultat u pobedama je sada 1:1, a majstorica će odlučiti ko će biti novi šampion Srbije. Treći i odlučujući meč igraće se 12. aprila u dvorani Basket siti.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, dobila je prvu četvrtinu sa 20:12 i sve do poluvremena držala je prednost od tri do sedam poena razlike. Posle 20 minuta igre bilo je 33:26 za crveno-bele.

Treća deonica donela je furioznu igru Arta, koji je dobio sa čak 17 poena prednosti. Trojkom Miljanićeve domaći tim je poveo sa 40:38 i taj rezultatski plus je samo rastao kako je utakmica odmicala i došao do “plus deset” na kraju treće četvrtine (48:38).

Predah nije pomogao Zvezdi. Naprotiv, Art je poslednji kvartal meča otvorio serijom 8:0 i stekao nedostižnu prednost, koju su crveno-bele do kraja samo ublažile do podnošljivih pet poena minusa.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Katarina Zec sa 14 poena, dok je u Zvezdi bolja od ostalih bila Nadežda Nedeljkov sa 20 poena.

ART – CRVENA ZVEZDA  69:64
(12:20, 14:12, 22:5, 21:26)

Dvorana: Mega Faktori.
Sudije: Ivanović, Nedeljković, Petković.

ART: Stefanović 12, Miljanić 8, Janković 6, Čolić 9, Zec 14, Ražnatović 6, Glišić, Vučković 4, Panić, Talijan, Bukvić 2, Mitrović 8.

CRVENA ZVEZDA: Katanić 16, Janković 2, Nedeljkov 20, Bojović 6, Avlijaš 5, Dešić, Milanović, Čorto 8, Deurić 2, Spasovski, Ristić, Zečević.