Rukomet

Arkus liga: Bekament ubedljiv, Zvezda jedina na nuli

Rukometašice Bekamenta biće do daljeg na prvom mestu tabele Arkus lige. Izabranice Saše Boškovića razbile su Bor sa 35:23 (14:14) u nepotpunom 7. kolu nacionalnog šampionata. Budući da će dosadašnji lider Jagodina zbog obavezi u Evropi tek naknadno odigrati prvenstvenu utakmicu, Bekament će do daljeg biti na vrhu tabele.

Beograd je večeras kod kuće poražen od Naise 29:27 (13:11), dok je Vojvodina bila bolja od Mladosti iz Nove Pazove 36:32 (19:14).

Crvena zvezda ostaje posle sedam rundi jedini tim na nuli, a sedmi poraz crveno-belima nanela je ekipa Vrbasa.

Najefikasnija u ekipi Bekamenta, koji je tek u drugom poluvremenu dodao gas i slomio otpor rivala, bila je i ovog puta Sara Garović, ali se zaustavila na osam pogodaka. Sedam je postigla Tamara Kocić, a pet Bojana Agatunović koja je proglašena igračicom utakmice.

Na krilima Tamare Simonović, Mine Petrović, Isidore Suljić i Marine Lalić, koje su postigle po četiri gola, Bor je vodio tokom čitavog prvog poluvremena. Od početnih 2:0, pa sve do poslednjeg napada u prvih 30 minuta kad je Bekament uspeo da dođe do izjednačenja. Izvanredna igra u napadu, lako pronalaženje rešenja u završnici akcija bili su ključni elementi koji su doprineli da se na pauzu ode sa 14:14.

Međutim, fizički jača ekipa Bekament pritegla je odbranu u nastavku i počela da stvari postavlja na svoje mesto i opravdava ulogu favorita.

Naisa je takođe potvrdila unapred uračunate bodove protiv Beograda, mada su izabranice Živojina Maksića morale da se pomuče da bi se iz glavnog grada vratile s celim plenom. Predvodila ih je sa osam golova Sanja Stamenković, dok je gol manje postigla Ana Belić. Laskavo priznanje za igračicu utakmice otišlo je u ruke Jovane Veljković, koja je pet puta savladala protivničku čuvarku mreže.

Kod Beograđanki se istakla Milica Pap sa sedam golova.

Za razliku od ekipe Beograda, drugi klub iz prestonice, Crvena zvezda, ostao je bez pobede i posle sedmog kola. Od crveno-belih je ovog puta bolji bio Vrbas. Devojke iz Bačke ponovo je predvodila Brazilka Marija Paul Makedo Holc sa osam golova i tako je još jednom potvrdila da je fantastično pojačanje Vrbašanki i jedno od najvećih osveženja naše lige. Ipak, MVP je ovog puta bila Natalija Fraga sa sedam golova, a Katarina Stanić dodala je šest pogodaka.

Kod Zvezde je najbolja bila Jovana Ristić sa šest golova, ali njena dobra partija pomogla je samo toliko da Zvezda bude “u igri” do 17. minuta. Posle toga na parketu je postojala samo jedna ekipa.

Vojvodina nijednog trenutka nije davala lažnu nadu Mladosti, a pravu simultanku sa protivnicima iz Nove Pazove odigrala je Tamara Žarković sa 15 golova i to iz 15 šuteva! Početak Novosađanki je bio nešto sporiji, ali ni tad nisu dozvolile gošćama da se eventualno odlepe. Levo krilo Isidora Bogunović ponovo je bila najefikasnija u Mladosti sa sedam golova.